Sağlık alanından yemeğe, kültürel etkinliklerden konaklamaya kadar emekliler için yeni destek paketi hazırlanıyor.

Bağcılar'da bayram namazında Gazze protestosu! Netanyahu ve Biden'ın olduğu pankartı taşladılar Bağcılar'da bayram namazında Gazze protestosu! Netanyahu ve Biden'ın olduğu pankartı taşladılar

Yüzde 15 indirimli olacak
Emekliler yılı çerçevesinde kamu ve özel sektörle pek çok alanda anlaşma yapılacak. Emeklilere, ayrıcalık, indirim ve öncelik sağlanacak.
Emekliler kamu kurumlarından olan misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konukevlerinden yüzde 15 indirimli olarak yararlanabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde olan spor tesislerinin emeklilerin hizmetine açılacak.


Online Hizmetler Büyütüleck
Emeklilerin maaş kartlarına, fatura ücretlerinde, eczane, market ve giyim harcamalarını kapsayacak olan kampanyalar sunulacak. Emeklilerin refahını artıracak teknolojik adımlar atılacak. Online hizmetler büyütülecek, işlemlerini daha kolay ve rahat yapabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılacak.

Emekli Danışmanları Atanacak
SGK tarafından emekli danışmanları atanacak. Sorunları ve istekleri dinlenerek, çözüme kavuşturulacak. Etkinlik ve çalışmalar "Emekliler.gov.tr" internet adresinden duyurulacak.