Canan Karatay çay konusunda haklı çıktı: Çayı böyle içerseniz zehirliyor… Canan Karatay çay konusunda haklı çıktı: Çayı böyle içerseniz zehirliyor…

Bakanlardan art arda EYT ve Asgari Üret açıklamaları geldi. Asgari ücretin tatmin edici seviyede olacağı söylenirken, EYT'de yaş sınırlaması olacak mı sorusuna ise Bakan'dan yanıt geldi.

Numan Kurtulmuş:

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI: MEMNUN EDİCİ SEVİYEDE OLACAK
"Vatandaşlarımız müsterih olsun, hükümetimiz vatandaşlarımızı enflasyonun altında ezdirmeyecek bir karar alacaktır. Alım gücünün yükselmesi için gayret sarf ediyoruz. Asgari ücret memnuniyet verici seviyede olacak, vatandaşlarımız rahat olsun.

Geniş kitlelerin olumlu yakşalacağı bir rakam olacağını ümit ediyorum. Duydum ki 20 bine kadar rakamı çıkaranlar oldu, rasyonel bir rakam olacak. Bu görüşmeler sonucunda büyük çoğunluğunun kabul göreceği bir rakam çıkar. Asgari ücret genel ücret seviyesini etkileyecek bir durumdur.

EYT: ÇALIŞMADA SONA GELİNDİ
Şimdi bu konu da vatandaşlarımız tarafından geçmişte de gündeme taşındı. Vatandaşın gündeminde olan bizim de gündemimizdedir. Bu beklentinin karşılanması açısından Çalışma ve Maliye Bakanlığı çalışmalarda sona geldi. Bu da en kısa zaman da açıklanacak.

EYT'DE YAŞ SKALASI KONULACAK MI?
Bunların hepsi, bütün seçenekler konuşuldu. Son aşamaya gelene kadar müzakereler devam edecektir. İmkanlar çerçevesinde buna bakmak lazım. Büyük bir kesimin beklentilerini karşlıayacak bir durum çıkacak. Herhalde Meclis'teki bütçe görüşmeleri sonrasında gelecektir. Son noktada hangi kararın çıkacağını görüyoruz. EYT ile ilgili ne söylendiyse en uçuk fikirler bile biliniyor. Bundan sonra vatandaşımızın beklentisi ve imkanlar çerçevesinde sonuca gelinecektir.
BAKAN BİLGİN'DEN EYT YAŞ SINIRI SÖZLERİ!
Kurtulmuş'un ardından Bakan Bilgin, "Genel Kurul'daki bütçe görüşmelerinde açıklayacağım!" açıklamasını yaptı. EYT'de kadınlar için 48 erkekler için 50 yaş sınırı olacağı iddia edilmişti.