Eşinin Bir Sözüyle Gözü Dönen Adam, Kadını Boynundan ve Ayaklarından Bağlayıp Darp Etti, Acı Çekişini İzledi Eşinin Bir Sözüyle Gözü Dönen Adam, Kadını Boynundan ve Ayaklarından Bağlayıp Darp Etti, Acı Çekişini İzledi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 30 Haziran 2024 akşamı Kayseri'de meydana gelen olaylar sonrası sosyal medya platformu X üzerinden yapılan paylaşımlarla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olayların ardından yaklaşık 79 bin hesaptan 343 bin paylaşım yapıldığını belirtti.

Yerlikaya, yapılan paylaşımların yüzde 37'sinin bot hesaplar tarafından gerçekleştirildiğini ve paylaşımların yüzde 68'inin provokatif ve negatif içerikli olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. Bu doğrultuda, 63 hesap hakkında soruşturma başlatıldığını ve bunlardan 10'unun savcılığa sevk edildiğini ifade etti. Diğer hesaplarla ilgili işlemlerin devam ettiğini belirten Yerlikaya, "Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden, provokatif paylaşım yapanlara, nefret söylemlerinde bulunanlara göz açtırmayacağız" dedi.