İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda 2 örgüt liderinin de içerisinde yer aldığı 47 şüphelinin de yakalandığını açıkladı.

Hamile olduğunu duyuran kadın TikTok'tan baba aradı Hamile olduğunu duyuran kadın TikTok'tan baba aradı

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, Bursa’da eş zamanlı olarak yürütülen "Kafes-46” operasyonlarında; liderliğini Bülent Çetkin’in üstlendiği Organize Suç Örgütü, liderliğini Osman Deliçay’ın üstlendiği Organize Suç Örgütü ve liderliğini Muhammet Tayyar Türkeş’in (Yurtdışı firar) üstlendiği 3 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildiğini ifade etti.

Bakan Yerlikaya operaysona yönelik detayları şu şekilde açıkladı:
"Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Organize Suç Örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek.
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Organize Suç Örgütlerinin; resmi yollardan işletmelere ortak oldukları, ilerleyen süreçte işletmenin diğer ortaklarını tehdit ederek işletmeden el çektirdikleri, sözde mahkeme kurarak anlaşmazlıkları olan şahıslar hakkında karar verdikleri ve bunun karşılığında para talep ettikleri, şahıslar arasındaki alacak verecek meselesine taraf olarak, şiddet ve cebir yolu ile alacakları temin ettikleri, silah ile kasten yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri ve şahıslardan tehdit yoluyla haraç alarak haksız menfaat elde ettikleri tespit edildi.
Operasyonlar sonucu; 15 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet otomatik tüfek ve 1 adet suikast kalem tabanca ile çok sayıda çelik yeleğe el konuldu.
Operasyonları düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizlerle."
dedi.