Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Cumhuriyet başsavcılıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı öncülüğündeki Balıkesir, Burdur, Manisa ve Tekirdağ İl Jandarma komutanlıklarınca, "tefecilik, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarına yönelik operasyon gerçekleştirildiğini açıkladı.

Hakkında Beraat Kararı Verilmişti! Başka Çocukları da Taciz Ettiği Ortaya Çıktı Hakkında Beraat Kararı Verilmişti! Başka Çocukları da Taciz Ettiği Ortaya Çıktı

Bakan Yerlikaya, şüphelilerin ekonomik açından sıkıntıya yaşayan vatandaşlara faizle borç para verdiklerinin, borcun vadesi yaklaştığında faiz yükselterek değerinin çok üzerinde para istediklerinin, borcunu yatıramayan vatandaşların araç, dükkan, tarla ve evlerine tehdit, baskı ve şiddet ile el koyduklarının, varlıklı ve zengin iş adamlarını hedef alarak zorla alıkoyduklarının, mağdurları serbest bırakmak için ailelerinden ve tanıdıklarından yüksek meblağlı fidye istediklerinin, ayrıca uyuşturucu imal ve ticareti ile silah ve mühimmat kaçakçılığı yaotıkları ortaya çıktı.

İşlenen suçlardan dolayı elde edildiği belirlenen 58 milyon lira değerindeki mal varlığına ilişkin tedbir kararı uygulanması için çalışma başlatıldığını ifade eden Yerlikaya, operasyonlar kapsamında 312 senet, 5 çek, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve çok miktarda para, tapu, silah ve mühimmata el konulduğunun da altını çizdi.