Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 31 Mart yerel seçimleri sonrası önemli bir mesaj verdi. Bakan Şimşek, enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacaklarını belirtti.

Bakan Şimşek'in ifadelerine göre, Orta Vadeli Programın (OVP) güçlendirilerek kararlılıkla uygulanacağı vurgulandı. Ana hedeflerinin enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek olduğunu vurgulayan Şimşek, yapısal reformlarla ekonomide dönüşüm sağlayacaklarını ve bu sayede sürdürülebilir büyümeyi amaçladıklarını belirtti.

Bakan Şimşek şu ifadeleri kullandı:

"ANA HEDEFİMİZ TEK HANELİ ENFLASYON"

Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Deprem yardımlarını evine götüren emniyet müdürü, kalp krizinden öldü Deprem yardımlarını evine götüren emniyet müdürü, kalp krizinden öldü

Eylül 2023'te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

"KALICI REFAH ARTIŞI TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNCE PAYLAŞILACAK"

OVP'de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır.

Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.