Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Denizler Halkındır" projesi çerçevesinde, vatandaşların denize erişimini engelleyen işgaller ve kaçak yapılaşmaları denetlediklerini belirterek, bu unsurları ortadan kaldıracaklarını açıkladı. Kurban Bayramı'nda sahillere yönelik yoğunluğun arttığı vurgulanan açıklamada, halk plajlarının tatilciler için önemli bir destinasyon haline geldiği ifade edildi.

Moody's Türkiye'nin kredi notunu açıkladı Moody's Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

Özhaseki, yaptığı değerlendirmede vatandaşların kıyıya ulaşımını engelleyen sorunların çözümü için harekete geçtiklerini ve denetimlerin sonuç verdiğini belirtti. Sahillerin adım adım gözden geçirildiğini ve vatandaşların denize rahatça ulaşabilmesi için gereken adımların atıldığını dile getirdi.

Ayrıca, kaçak yapılaşma ve işgallerin tespit edilmesi amacıyla bütün sahillerin incelendiğini ve ilgili birimlerin süreci yakından takip ettiğini vurgulayan Özhaseki, hedeflerinin sahilleri bu tür yapılardan arındırmak olduğunu ifade etti.

Özhaseki, vatandaşları çevre kirliliğine karşı duyarlı olmaya ve bayram tatili süresince sahillerde temizlik kurallarına dikkat etmeye çağırdı. Halk plajlarının temiz işletmelerle keyifli bir tatil geçirmek için ideal olduğunu ve bu alanların korunması gerektiğini vurgulayan Bakan, vatandaşlardan çevreyi kirletmeden bayramın huzurlu atmosferini sürdürmelerini istedi.