Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Beykoz'daki Rüzgarlıbahçe Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası bahçedeki çay ocağında vatandaşlarla görüştü.

Koca, bu görüşmede, 2 hafta önce Meclis'ten hastanelerde koordinasyon kurulu oluşturulacağına yönelik kanun teklifini ifade ederek, "Başhekimle birlikte hastaneyi yönetecek olan bir yönetim kurulu olsun istiyoruz. Bu yönetim kurulu etkili bir kurul olarak faaliyet göstersin istiyoruz" şeklinde konuştu.

Vatandaşların Beykoz'a hastane inşaa edilmesine yönelik isteklerini değerlendiren Bakan Koca, ilçenin bir sağlık faaliyetine kavuşmasının önemli olduğunu belirterek, şunları belirtti:

Alanya'da Üniversite Öğrencisi Yurttaki Odasında Ölü Bulundu Alanya'da Üniversite Öğrencisi Yurttaki Odasında Ölü Bulundu

"Büyük bir araziyi hızla bulalım dedik. Şu an düşünülen yer Milli Eğitime tahsis edilen bir yerdi, Türk Alman Üniversitesinin bitişiğiydi. Hatta orada İETT'nin kullandığı yerdi, hastanenin dibinde İETT'nin bu yeri de olmaz dedik. Plan değişikliğinde orayı da içine aldık. Dolayısıyla 200 dönümün üzerinde inşaatıyla birlikte, 500 yataklı olarak bu ay sonu ihalesi yapılıyor. Bu yer 500 yataklı ama her odası tek yataklı olarak planlandı. Bunun dışında 219 yoğun bakımı olan bir yer. Yani toplamda muhtemelen 800 yataklı bir hastane olarak fonksiyon verecek. Yer teslimiyle birlikte önümüzdeki 2-2,5 yıl içerisinde şehir hastanesi konseptinde bir hastaneye Beykoz'umuz kavuşmuş olacak." dedi.

Paşabahçe'de yer alan Beykoz Devlet Hastanesinin hakkında tespitlerde bulunan Koca, hastanenin Boğaz tarafında bir konuma sahip olduğu için tadilatının çok uzun sürebileceğini belirtti.

Koca, hastanenin ihya çatısı altında başka niyetle faaliyete geçirilmesi hiçbir şekilde onaylaayacaklarını vurgulayarak, "Orası da sağlık amaçlı yine hastane olarak kullanılmaya devam edecek. Kim ne derse desin asla inanmayın. Bugüne kadar ben sağlık amaçlı kullanılan herhangi bir hastanemizi, bütün bakan arkadaşlarım bilir, asla vermedim ve vermem" ifadelerini paylaştı.