Toplantıda önemli açıklamalara imza atan Bakan Işıkhan, insana yönelik yatırımları sürekli artıracaklarını, öncelikle, gençlere ve kadınlara dönük istihdam politikalarına odaklanacaklarını söyledi.

Aydın'da FETÖ Üyesi 8 Kişi Yurt Dışına Kaçmaya Çalışırken Yakalandı Aydın'da FETÖ Üyesi 8 Kişi Yurt Dışına Kaçmaya Çalışırken Yakalandı

Geçtiğimiz hafta açıklanan Orta Vadeli Program'ın (OVP)'de bakanlığa ait önemli politika ve hedefler bulunduğunun altını çizen Vedat Işıkhan, şunları kaydetti:

"İş gücü piyasalarını, istihdam artışı yaratmak üzere güvenceli bir şekilde esnek hale getireceğiz. Eğitimde ve istihdamda yer almayan gençlere, genç kızlara ve kadınlara dönük çalışmalarımız olacak. Genç ve kadın girişimcilik başta olmak üzere ekosistemimizi geliştireceğiz ve mesleki eğitimi özel sektörle birlikte geliştireceğiz. Yeşil ve dijital dönüşüm alanlarında meslek standartları ve yeterlilikler hazırlanacak, meslek standartlarında gerekli güncellemeler yapılacak, yeşil ve dijital yetkinlik açığı kapatılacak. Savunma sanayi, yapay zeka, siber güvenlik, temiz ve sürdürülebilir enerji ile uzay teknolojileri gibi stratejik alanlarda nitelikli iş gücü yetiştirmeye yönelik kamu-üniversite-özel sektör iş birliği programlarını hayata geçirip, var olanları da güçlendireceğiz."