Yola çıkacaklar dikkat, akaryakıta rekor 'vergi zammı' geliyor Yola çıkacaklar dikkat, akaryakıta rekor 'vergi zammı' geliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul'da bir anaokulunda düzenlenen mezuniyet gösterisine otizmli bir çocuğun alınmaması üzerine sert bir açıklama yaptı. Bakan Göktaş, "Bu çirkin ayrımcılığın güçlü bir şekilde karşısında, evladımızın ve ailesinin yanındayız" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Göktaş, olayla ilgili görüntülerin kendisine ulaşmasının ardından çocuğun annesiyle telefonda görüştüğünü belirtti. Görüşmede, çocuğun annesine her zaman yanında olduklarını ve ihtiyaç duyacakları her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ettiğini bildiren Göktaş, şu açıklamalarda bulundu:

"Biz, çocuğun insanlığın ortak emaneti olduğuna inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Çocuklar söz konusu olduğunda onlardan başka koruyacağımız hiçbir üstün yararın olmadığına inanırız. Bu çirkin ayrımcılığın güçlü bir şekilde karşısında, evladımızın ve ailesinin yanındayız. Her biri toplumumuzun ayrılmaz, vazgeçilmez parçaları olan engelli bireylere karşı sorumluluk bilincimizin samimiyet ve toplumsal duyarlılık temelinde gelişmesini temenni ediyorum."