Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Eskişehir'in Beylikova ilçesinde keşfedilen nadir toprak elementlerinin önemine vurgu yaparak, Türkiye'yi dünya klasmanında ilk 5'e sokacak bir potansiyele sahip olduğunu açıkladı.

Bakan Bayraktar, Eskişehir'de yaptığı açıklamada, Beylikova ilçesinde keşfedilen nadir toprak elementlerinin Türkiye için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Şehrin enerji ve maden açısından önemli bir merkez olduğunu ifade eden Bayraktar, Beylikova'daki madenin üretime geçmesiyle Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek'e Tebrik Telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek'e Tebrik Telefonu

Bu keşfin Türkiye için oyun değiştirici bir etkiye sahip olabileceğini belirten Bakan Bayraktar, dünya genelinde nadir toprak elementleri madeninin büyük ilgi gördüğünü ve Türkiye'nin bu alanda önemli bir konuma gelebileceğini ifade etti. Beylikova'daki nadir toprak elementleri madeninin Türkiye'yi dünya klasmanında ilk 5'e sokacak çalışmalardan biri olduğunu vurgulayan Bayraktar, Eskişehir'in enerji ve maden alanında merkez konumunda olduğunu belirtti.

Bakan Bayraktar, Beylikova'daki nadir toprak elementleri madeninin Türkiye'nin bor üretiminde elde ettiği başarıyı nadir toprak elementleri alanında da göstermek için önemli bir adım olduğunu dile getirdi.