Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu sabah 2 caninin etkisiz hale getirildiği eylem terörün son çırpınışlarıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu sabah 2 caninin etkisiz hale getirildiği eylem terörün son çırpınışlarıdır

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul'da düzenlenen bir etkinlikte gençlerle bir araya gelerek, gençlere tavsiyelerde bulundu ve bazı projeler hakkında bilgi verdi. Bakan Bak, yurt kapasitelerini artırmak için çalıştıklarını ve hedeflerinin hiçbir öğrenciyi dışarıda bırakmamak olduğunu açıkladı. Şu anda yurt kapasitesinin 900 bin civarında olduğunu ve bu kapasiteyi 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca, Bakan Bak, ilk kez bilgisayar ve cep telefonu alacak gençler için ÖTV'nin bir kereye mahsus kaldırılmasıyla ilgili çalışmanın devam ettiğini belirtti. Bu çalışma, gençlerin teknolojiye daha kolay erişim sağlamalarına ve dijital dünyayla daha etkin bir şekilde etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyacak. Bakan Bak, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın zamanda bilgilendirme yapacağını da ekledi.