Ünlü sunucu Kaan Sekban, sosyal medyadan, Bahçeşehir Koleji'nde öğretmenlerin düşük ücretle çalıştığını ifade eden bir paylaşım yaptı.

Sekban, "Bahçeşehir Koleji Öğretmenleri maaşlarının asgari ücretten yattığını söyleyerek isyan ediyor. Velilerden dünyanın parasını alan bi kurumun öğretmenlere bunu reva görmesi kabul edilemez." diye paylaşım yaptı.

Bunun üzerine Bahçehir Kolejlerinin sahibi Enver Yücel, Kaan Sekban'a yanıt olarak, "Talk Show yapmak zeka gerektirir, yanlış beyanlar ve söylemlerle prim yapamazsın. Bu benden sana bir abi nasihatı. Zekanı geliştirici faaliyetlerde bulunmanı öneririm"" diye cevap verdi.

Bunun üzerine Sekban, "Benim söylediğimle talk show yapmanın ne alakası var anlamadım ama, prim yapmaya inanın hiç ihtiyacım yok. Zekam 40'a kadar geliştiği kadar gelişmiştir:)Bu magazin atışmasını geçelim de doğru beyanı siz açıklayın buradan ben de doğrusu buymuş deyip tvitimi silerim hiç sorun değil" diye yazdı.

Yücel, bu paylaşım üzerine, "22000 çalışan öğretmenimiz var asgari de var devletin 3 katıda" diye yazdı.

Sekban da, "Demek ki beyanım yalan değilmiş, asgari ücretli öğretmenler varmış, ben -hem de böylesi fiyakalı bir eğitim kurumunda çalışan- 1 öğretmenin bile asgari ücrete mahkum edilmesini skandal olarak görürüm üzgünüm, peki kaç öğretmen bu asgari ücrete tâbi ?" diye cevap verdi.

ENVER YÜCEL'E TEPKİLER

Enver Yücel'in yaptığı paylaşımlara sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi

Bankalar Promosyon İttifakında, Eğitim Çalışanları İsyanda! Bankalar Promosyon İttifakında, Eğitim Çalışanları İsyanda!