UEFA'nın Merih Demiral Hakkında Soruşturma Başlatması

Son dakika haberine göre, UEFA, Türkiye'nin EURO 2024 çeyrek finaline yükseldiği Avusturya maçında iki gol atan Merih Demiral'in gol sevincinde yaptığı Bozkurt işareti nedeniyle soruşturma başlattı. 

Bahçeli: "Bozkurt İşareti, Hastalıklı Çevreleri Rahatsız Etmiş"

Bahçeli, yaptığı açıklamada, Merih Demiral'in gol sevinci sırasında yaptığı Bozkurt işaretinin bazı çevreleri rahatsız ettiğini söyledi. Bahçeli, "Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur." dedi.

Türk Milletinin Dünyaya Mesajı

Bahçeli, Bozkurt işaretinin Türk milletinin dünyaya mesajı olduğunu vurgulayarak, "Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır. Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur." ifadelerini kullandı.

Bazı Öğretmenler 7704 TL'lik Ücretten Mahrum Kalacak Bazı Öğretmenler 7704 TL'lik Ücretten Mahrum Kalacak

"UEFA'yı Kınamakla Birlikte..."

UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınayan Bahçeli, herkesin sağduyulu ve soğukkanlı olması gerektiğini belirtti. Bahçeli, "UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir. Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur." şeklinde konuştu.