Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım haziran ayında yapılacak kongrede başkanlığa yeniden aday olma kararı aldı.

Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpte 15 Şubat 1998'de gerçekleştirilen olağan genel kurulda diğer aday Vefa Küçük'ü sadece 1 oy farkla geçerek, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na seçilmişti. 

Ardından 20 yıl görev yapan Yıldırım, 2018 yılında yapılan seçimlerde görevi Ali Koç'a devretmişti. 

"FENERBAHÇE BORÇ BATAĞINDADIR"

Yıldırım daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Diyarbakır’da yalnızca Kürtçe hizmet vereceğini açıkladığı konuşulan kafe sahibine gözaltı! Diyarbakır’da yalnızca Kürtçe hizmet vereceğini açıkladığı konuşulan kafe sahibine gözaltı!
Fenerbahçe borç batağındadır. Bunu siz yaptınız. Ali Koç, kulübe ne kadar para verdi? Açıklasın da teşekkür edelim. Fenerbahçe şimdi Koçspor. Böyle saçmalık olur mu? Başkası başkan olursa bu sponsorluklar devam edecek mi? Kulübün kongrede malvarlıklarını satışa çıkarsınlar. Hepsini alacağım. Fenerbahçe'nin borcunu sıfırlayacağım. Bizim dönemimiz için borç fazla ise ödeyeceğim. Değilse de çıkıp durumu açıklasınlar.

DESTEKLEDİĞİ ADAY SEÇİLDİ

Fenerbahçe'de geçtiğimiz günlerde Seçimli Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapılmış, seçimi eski başkan Aziz Yıldırım'ın da desteklediği Şekip Mosturoğlu kazanmıştı. 

DİĞER ADAY ALİ KOÇ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, olağan seçimli genel kurulda yeniden aday olacağını açıklamıştı.

"CAMİAMIZ SİSTEMATİK SALDIRILARA MARUZ KALDI"

Koç, "Daha önce yaptığım bazı açıklamalarda, önümüzdeki genel kurulumuzda aday olmayacağımı ifade etmiştim. Ancak, yine aynı ifadelerimin devamında, olağanüstü bir durum olması halinde ise düşüncemi tekrar gözden geçirebileceğimi de söylemiştim. Bilindiği üzere, bizden önceki dönemi de içine alacak şekilde, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak son 20 yılda camiamızın sistematik ve artan bir şekilde hem saha içinde hem de saha dışında saldırılara maruz kaldığı aşikardır." ifadelerini kullanmıştı.

SARAN, KOÇ LEHİNE ÇEKİLDİ

Fenerbahçe'de olağan seçimli genel kurul için daha önce başkan adaylığını açıklayan Sadettin Saran, yeniden adaylığını ilan eden Ali Koç lehine çekildiğini duyurmuştu.