Fenerbahçe’nin Başkan adayı Aziz Yıldırım, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Dün Ali Koç’un boş koltuklara konuştuğu fotoğrafların ardından, Aziz Yıldırım’ın toplantısı büyük merak uyandırdı ve salon tamamen doldu.

Antalya Havalimanı'nda Arife Günü Rekoru: Dakikada 1 Uçak Antalya Havalimanı'nda Arife Günü Rekoru: Dakikada 1 Uçak

Aziz Yıldırım’dan Kritik Açıklamalar

Konuşmasına coşkulu sloganlarla sık sık ara verilen Aziz Yıldırım, “Darağacında olsak bile son sözümü Fenerbahçe” sloganına eşlik ederek Fenerbahçe taraftarına seslendi. Sözlerinin sık sık sloganlarla kesilmesine esprili bir dille “Durmadan sözümü kesiyorsunuz, ne diyeceğimi unutuyorum” diyerek salondakileri güldürdü. Ayrıca, salondaki küfürlü tezahüratları önleyerek dikkat çekti.

Aziz Yıldırım’ın Mesajları

Yıldırım, konuşmasında Fenerbahçe’nin tarihine kara leke sürülmemesi gerektiğini vurguladı ve kavga etmek yerine kazanan Fenerbahçe olarak anılmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca, genç futbolcuların Süper Kupa üzerinden siyasi malzeme yapılmasını eleştirdi.

Yıldırım, Fenerbahçe'nin köklü tarihine de vurgu yaparak, "1919’dan başlayan Kuvayı Milliye’nin öncülerindeniz. 3 Temmuz’da da Kuvayı Milliye’ydik. 3 Temmuz’dan anlımızın akıyla çıktık." ifadelerini kullandı.

Ali Koç Yönetimine Eleştiri

Aziz Yıldırım, ayrıca Ali Koç yönetimini sansür uygulamakla suçladı. Yıldırım, adaylara her üyeye 1 SMS ile kendini ifade edebilme hakkı tanındığını, ancak kendilerinin gönderdiği SMS metninin Fenerbahçe yönetimi tarafından üyelere iletilmediğini açıkladı.

Bu konuda yaptığı açıklamada, “Kendilerinden yazılı olarak talep ettik ama şu ana kadar yanıt verilmedi. Bu gelişmeler sonrasında şu soruyu sormak bizim hakkımızdır: Fenerbahçe kimindir? Barış içinde gerçekleşmesi gereken bir kongreyi, kendilerinin önceden belirlediği koşulları yine kendileri tanımayarak üyelerimiz ile aramıza sansür uyguladı. Biz diyoruz ki, Fenerbahçe Fenerbahçelilerindir. Burası Fenerbahçe Cumhuriyetidir. Biz bu sansürlü durumu kınıyoruz. Sevgili Fenerbahçeliler!” ifadelerine yer verdi.