Alperen Berber Avrupa Şampiyonu oldu

Samsunlu milli güreşçi Alperen Berber, Sırbistan'da 1-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen U20 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda büyük bir başarıya imza attı. Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün sporcusu olan Berber, grekoromen stil 82 kg kategorisinde rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazandı.

Gösterdiği üstün performansla dikkat çekti

Alperen Berber, önceki şampiyonalarda olduğu gibi bu turnuvada da üstün performans sergileyerek "U20 Avrupa Şampiyonu" unvanını elde etti. Milli güreşçinin bu başarısı, Türk güreş camiasında büyük sevinç yarattı.

Bozkurt işareti gündem oldu

Berber'in şampiyonluk sevincini bozkurt işaretiyle kutlaması, spor dünyasında dikkat çeken anlardan biri oldu. Bu hareket, daha önce Euro 2024'te A Milli Futbol Takımı'nın Avusturya'yı 2-1 yendiği maçta Merih Demiral tarafından da yapılmış ve geniş yankı uyandırmıştı.

TCMB Başkanı Fatih Karahan'dan 'Faiz' ve 'Enflasyon' Mesajı TCMB Başkanı Fatih Karahan'dan 'Faiz' ve 'Enflasyon' Mesajı

Bozkurt işareti Avrupa'da gündemde

Merih Demiral'in Euro 2024'te yaptığı bozkurt işareti, UEFA'nın soruşturma başlatmasına neden olmuştu. Şimdi ise aynı hareket, milli güreşçi Alperen Berber tarafından minderde zaferin simgesi olarak kullanıldı ve Avrupa basınında geniş yer buldu.

Şampiyonun başarısı ve kutlaması

Alperen Berber, Sırbistan'da elde ettiği bu büyük başarıyla Türk güreşinin gururu oldu. Şampiyonluğunu bozkurt selamı ile kutlayan Berber, bu hareketiyle de spor camiasında uzun süre konuşulacak bir anı bıraktı.