Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıdığı karar kapsamında, Hazine ve Maliye Bakanlığında açık olan Hazine ve Maliye Başmüfettişliklerine 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri uyarınca Hazine ve Maliye Müfettişleri Bayram Mavi, Hanifi Pekdemir, Oğuzhan Uzuner, Pınar Bilgen ve Talha Koç getirildi. Bakanlıkta açık olan Hazine Başkontrolörlüğüne ise Meryem Koşar görevlendirildi. Hazine Kontrolörlüklerine ise uygulanan yeterlilik sınavında başarılı olan Stajyer Hazine Kontrolörleri Emine Açıkgöz Engin, Hafize Mehtap İmamoğlu, Servan Kutlucan, Oğulcan Çolak, Didem Güçlü, Hüseyin Topal, Ferhat İçel, İnanç Kaplan, Yunus Ayan, Alperen Olgun, Melda Nur Nogay, Yavuz Selim Bayrakçı, Zeynep Tusun ve Ömer Faruk Kocamış görevlendirildi.


Gerçeklşen atamalar kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığında açık olan Başmüfettişlere ise Mehmet Yavuz Ateş, Erdinç Yılmaz ve Mustafa Babur getirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığında Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu ve Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş ise görevine son verildi.

Meteoroloji açıkladı! Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı! Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak?

Tarım ve Orman Bakanlığında gerçekleşen atamalarda bakanlıkta açık bulunan Başmüfettişliklere Sezai Yücel, Yusuf Oğuz Dündar, Hasan Çağlayankaya, Onur Eminoğlu, Asuman Bora, Samet Doğan ve Fatih Diler görevlendirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında ise açık bulunan müfettişliklere uyguşanan yeterlilik sınavında başarılı olan Müfettiş Yardımcıları Yunus Emre Asil, Emre Akgün, Mustafa Mermer, Safa Alagöz, Harun Ünal, Esra Dursun ve Sefa Kaya atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında ise İş Müfettişleri Ali Akkurt ve Embiya Yıldırım'ın paylaşılan kararın ardından görevine son verildi.