Türk savunma sanayisinin lideri konumundaki ASELSAN, yerli ve milli yapay zeka teknolojilerine odaklanarak bu alanda büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Özellikle yerlilik oranının yüzde 80'e ulaşmasıyla dikkat çeken ASELSAN, Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) Proje Pazarı ve İşbirliği Zirvesi'nde bu yenilikçi adımlarını tanıttı.

İsrail 'saldırıya hazırız' dedi, İran yanıt verdi: Saniyeler içinde yanıt veririz İsrail 'saldırıya hazırız' dedi, İran yanıt verdi: Saniyeler içinde yanıt veririz

Yüce'nin konuşmasında vurguladığı gibi, ASELSAN'ın ihracatta daha iddialı olacağı ve büyük ölçekli projelere, yüksek katma değerli işlere odaklanacağı açıkça görülüyor. Dijital dönüşümün hız kazandığı bir dönemde, yapay zeka çağının geldiğini belirten Yüce, bu alana yatırım yapmanın stratejik önemine işaret ediyor.

ASELSAN'ın yapay zeka stratejisini oluşturduğunu ve ASEL CPT projesi gibi önemli girişimleri hayata geçirdiğini dile getiren Yüce, bu projelerin sektöre yön verme potansiyeline sahip olduğunu vurguluyor. Ayrıca, otonom teknolojiler ve kuantum laboratuvarlarında yapılan çalışmaların, sektörde önemli başarılara imza atmayı hedeflediğini belirtiyor. Bu yenilikçi adımların, Türk yapay zeka sektörünün uluslararası alanda rekabet gücünü artıracağına olan inançlarıyla, ASELSAN'ın geleceğe yönelik hedefleri oldukça iddialı ve umut verici görünüyor.