Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı'nın Çekya mücadelesi öncesi yapılan idmanda Teknik Direktör Vincenzo Montella'nın Arda Güler'in antrenman yeleğini almasıyla ilgili açıklama yaptı.

A Milli Futbol Takımı, Çekya maçına hazırlıklarına devam ederken, basına yansıyan görüntülerde Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın Arda Güler’in antrenman yeleğini alarak başka bir oyuncuya verdiği görüldü. Bu görüntüler sosyal medyada geniş yankı uyandırarak tepki çekti.

TFF'nin Açıklaması:

TFF, sosyal medyada dolaşıma giren videoya ilişkin yaptığı açıklamada, Arda Güler'in kasığında sakatlık olduğunu ve yapılan antrenman için uygun olmadığını belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

100 Bin Üniversite Öğrencisine 15 Bin TL Burs Verilecek 100 Bin Üniversite Öğrencisine 15 Bin TL Burs Verilecek

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

'ARDA GÜLER KORUYUCU AMAÇLI LİNEER ÇALIŞMASINA YÖNLENDİRİLMİŞTİR'

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağduyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız."