Ankara'nın Kahramankazan ilçesindeki bir özel eğitim okulunda, 17 yaşındaki down sendromlu öğrenci Berat Ü.'yü darbeden öğretmen Mücahit Mert Hepgümüş tutuklandı. Olay, 24 Mayıs günü okulun güvenlik kameralarına yansıdı.

Mourinho'dan Michy Batshuayi'ye Çağrı: "Kalmanı İstiyorum" Mourinho'dan Michy Batshuayi'ye Çağrı: "Kalmanı İstiyorum"

Olay günü, öğretmen Mücahit Mert Hepgümüş, Berat Ü.'nün annesi Serap C.'yi arayarak, "Berat, bugün beni üzdü. Arkadaşıyla aralarında sürtüşmeler oldu. Dudağı kanadı" dedi. Okul dönüşü oğlunu servisten alan Serap C., Berat'ın vücudunda morluklar fark etti. Annesinin izlerin nasıl oluştuğunu sorması üzerine Berat Ü., "Hoca yaptı" dedi.

Pazartesi günü okula giden Serap C., olayla ilgili müdür yardımcısıyla görüştü. İlk başta, Berat'ın arkadaşıyla yaşadığı sürtüşme sonucu yüzünü kalorifer peteğine çarptığı ve öğretmen Hepgümüş'ün özel eğitimde sert tavır ve davranışlarda bulunduğu ifade edildi. Ancak annenin ısrarı üzerine güvenlik kamerası görüntüleri incelendi.

Kamera kayıtlarında, Hepgümüş'ün Berat'ı ayaklarıyla ezdiği, yerlerde sürüklediği ve tekme attığı görüldü. O gün okulda nöbetçi olan ve aynı zamanda Hepgümüş'ün eşi olan Z.H.'nin ise olay anında eşinin yanından geçip gittiği tespit edildi.

Görüntüleri izledikten sonra şok olan ve oğlu için hastaneden darp raporu alan Serap C., avukatı Çiğdem Tan aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mücahit Mert Hepgümüş, "Berat'ı sınıfa götürmek için ikna etmeye çalışıyordum" savunmasına rağmen, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.