Ankara'da Yakup Koca (55), boşanma aşamasında olduğu eşi Semiha Koca (43) ve 5 yaşındaki kızları Hilal Nur'u silahla öldürdükten sonra intihar girişiminde bulundu.

Olay, Yenimahalle ilçesi Yeşilevler Mahallesi Yeşilvadi Konutları'nda meydana geldi. Yakup Koca, boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca'nın yaklaşık bir aydır kaldığı anne ve babasının evine geldi. Apartmanın önündeki kameriyede Yakup ve Semiha Koca bir süre konuştuktan sonra tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Yakup Koca, yanında bulundurduğu silahla önce eşi Semiha Koca'ya, ardından yanlarında bulunan kızları Hilal Nur'a ateş etti. Anne ve kızı, olay yerinde hayatını kaybetti. Yakup Koca, daha sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

Çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yakup Koca'nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Sudan ucuz deyimi gerçek oldu: Evler 100 TL'den satışa açıldı Sudan ucuz deyimi gerçek oldu: Evler 100 TL'den satışa açıldı

"Baba Yapma" Çığlığı Duyuldu

Apartman sakinlerinden Fatma Erciyas, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay sırasında mutfakta olduğunu ve silah seslerini duyduğunu belirtti. Erciyas, "'Baba yapma' ya da 'Baba dur' gibi bir şey duydum. Sonra çocuğun da sesi gelmedi. Son bir silah sesi duydum, adam kendine sıktı muhtemelen. Duyduğum kadarıyla boşanma aşamasındalarmış. Çocuğunu görmek için gelmiş buraya," dedi.