Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde bayramın ilk günü öğle saatlerinden itibaren gece yarısına kadar gök gürültülü sağanak bekleniyor. Valilik vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Bayramın ilk günü sağanak yağışların Ankara'nın merkez, kuzey ve batı kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren gece yarısına kadar kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, vatandaşlar sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar karşı uyarıldı.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 8 cemevinin açılışını yakında yapacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: 8 cemevinin açılışını yakında yapacağız

"Ankara ve çevresinde beklenen yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat! Bayramın ilk günü beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların Ankara'nın merkez, kuzey ve batı kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren gece yarısına kadar yerel kuvvetli olması beklendiğinden; sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.''