İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevden uzaklaştırılan kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldı. Bu kararın, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin 61 sanığın yargılandığı davayla bağlantılı olduğu belirtildi.

MEB'den 'Kalfalık, Ustalık ve Usta Öğreticilik' Belgelerinin Alımına İlişkin Açıklama MEB'den 'Kalfalık, Ustalık ve Usta Öğreticilik' Belgelerinin Alımına İlişkin Açıklama

Suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, gizli tanık olduğu ve yurt dışına kaçtığı iddia edilen S.S'nin durumu da inceleniyor. S.S'nin yurt dışına kaçırılmasında ihmali olan kamu görevlileri hakkında işlem yapıldığı, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu raporunun tamamlanmasının ardından şüpheliler hakkında adli sürecin başlatılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, 9 Mayıs tarihinde başkentteki organize suç örgütüne yönelik soruşturma çerçevesinde Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı'nın görevlerinden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.