Kemal Kılıçdaroğlu seccade üzerine ayakkabılarla çıkarak poz verdi! Sosyal medyada gündem oldu Kemal Kılıçdaroğlu seccade üzerine ayakkabılarla çıkarak poz verdi! Sosyal medyada gündem oldu

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından ilkokul, ortaokul, lise kademesindeki okullar 20 Şubat’a kadar tatil edilmişti. Bugün de Milli Eğitim Bakanı, depremden etkilenen 10 ilde 1 Mart’a kadar eğitim öğretime ara verildiğini bildirdi. Nitekim deprem bölgesindeki 10 şehirde eğitim alan öğrenciler için nakil hakkı ve ikinci dönem okula devam etme zorunluluğu kaldırıldı. Okul öncesi eğitim kurumlarından olan kreş ve anaokullarının durumu da merak ediliyor. Peki Anaokulları ne zaman açılacak?
Özel okul öncesi okullar 13 Şubat Pazartesi başlıyor
Millî Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle tüm Türkiye’de eğitim öğretime 20 Şubat’a kadar ara verildiğini duyurmuştu.
Türkiye Özel Okullar Derneği’nden yapılan açıklamada yalnızca özel okulda okul öncesi eğitim gören çocukları kapsayacak şekilde depremi etkileyen 10 il dışındaki 71 ilde eğitim öğretime 13 Şubat Pazartesi günü başlanacağı belirtildi.