Gerçekleşen yerel seçimler sonrasında, 35 yıl sonra CHP'nin yeniden birinci parti konumuna gelmesi, piyasalarda nasıl bir tepki yaratacağına dair geniş çaplı bir merak uyandırdı. Beklenen an geldi ve piyasaların açılmasıyla birlikte, altın fiyatları ve döviz kurlarında önemli hareketlilikler gözlendi.

Döviz Kurlarındaki Değişim

Seçim öncesinde 32 lira 20 kuruş seviyesinde seyreden dolar kuru, piyasaların açılması ile birlikte hızla artarak 32.4296 TL'ye yükseldi. Euro kuru ise beklenmedik bir şekilde 35.12 TL'den 32 lira seviyesine geriledi.

Tokat'ın Sulusaray İlçesinde 5.6 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Tokat'ın Sulusaray İlçesinde 5.6 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Altın Fiyatlarındaki Rekor Artış

Dolar kurundaki artış ve ons fiyatlarındaki yüksek seviyelerin etkisiyle, gram altın rekor kırarak 2356 lira seviyesine ulaştı. Bu artış, çeyrek altın ve Cumhuriyet altını fiyatlarında da önemli yükselişlere sebep oldu.

Çeyrek altın fiyatı, 3850 lira seviyesine kadar çıkarken, Kapalı Çarşı'da bu rakam 4100 lira olarak gözlendi. Cumhuriyet altını ise 16 bin 400 lira seviyesinde işlem gördü.