Altılı Masa’nın adayı hâlâ gizemini koruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan erken seçim tarihinin ardından Altılı Masa’nın adayı halen daha gizemini koruyor.


HaberTürk yazarı Bülent Aydemir,
Bugüne kadar Altılı Masa'yla ilgili yapılan değerlendirmelerde, cumhurbaşkanı adayının şubat ortasına kadar açıklanacağı ya da açıklanması gerektiği vurgulanıyordu. Ancak dün kulislerde ilk kez 4 Şubat tarihi seslendirilmeye başlandı. 30 Ocak’taki toplantının ardından adayın 4 Şubat Cumartesi günü açıklanacağı belirtiliyor. Bu açıklama ortak adaya ilişkin mi olacak yoksa Kılıçdaroğlu’nun ismi mi açıklanacak? O gün yaklaştığında öğreneceğiz ancak aday ismi açıklandığında siyasi hava bir hayli ısınacak.

Bu arada hem ortak politikalar metninde hem de sonraki süreçte CHP’nin açıklayacağı bazı önemli seçim vaatleri olacak. CHP kurmayları, 'Vatandaşta, biz açıkladıktan sonra hükümet yapıyor gibi bir algı oluşmaya başladı. Belki bu şekilde seçim öncesi sıkıntı çeken vatandaşlarımıza katkılarımız olur' değerlendirmesini yapıyor. CHP’de özgüven çok yüksek. 'Vatandaşımız büyük ekonomik sıkıntı çekiyor. Hükümetin attığı adımlar oy getirmiyor. Aday belli olduktan sonra iktidar lehine döndüğü belirtilen hava bir anda değişir' diyorlar." 
Diyerek kulis bilgilerini aktardı.