Almanya, zorunlu askerlik uygulamasının kaldırılmasının ardından yaşanan gönüllü asker sayısındaki düşüşle mücadele etmek için "lejyoner taburları" fikrini geltirdi. 

Dört milyon aileye elektrik faturası desteği verilecek! İşte başvuru şartları Dört milyon aileye elektrik faturası desteği verilecek! İşte başvuru şartları

Türk Kökenli Vatandaşlara Yüksek Maaş Teklifi

Almanya'da yaşayan ve Alman vatandaşlığına sahip olan Türk kökenli bireyler, bu yeni düzenlemeyle Alman ordusuna katılmaya teşvik edilecek. Aylık en az 100 bin TL maaş vaadiyle çekici hale getirilen bu teklif, yıllık bazda 1 milyon 322 bin TL kazanç anlamına geliyor. Ordudaki rütbenin artmasıyla birlikte maaşın daha da yükseleceği belirtiliyor.

Rusya'nın NATO ve Avrupa Birliği ülkelerine yönelik olası saldırılarına karşı hazırlık yapan Almanya, bu çerçevede askeri gücünü artırma gerekliliğini hissediyor. Savunma Bakanı Boris Pistorius, yabancı kökenli vatandaşların askere alınmasının Avrupa'da bir ilk olmayacağını ifade ederek, Almanya'nın potansiyel tehditlere karşı hazırlıklı olması gerektiğine dikkat çekiyor.