Türkiye'deki alkollü içecek piyasasında zam haberleri gelmeye devam ediyor. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile bira fiyatlarına yüzde 5 oranında zam yapılacağını duyurdu. 

Öğretmen atamasına başvuru yapan öğretmen adayı sayısı kaç? Kaç öğretmen adayı mülakata çağırılacak? Öğretmen atamasına başvuru yapan öğretmen adayı sayısı kaç? Kaç öğretmen adayı mülakata çağırılacak?

Rakı Gruplarına Gelen Zamlar Sonrası Bira Fiyatları da Artıyor

Son dönemde alkollü içeceklere yapılan zamların ardından bira fiyatlarına da zam gelmesi bekleniyor. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği'nin başkanı, yaptığı açıklama ile bu bilgiyi teyit etti. Bira grubuna uygulanacak yüzde 5'lik zam geliyor.

Alkollü İçeceklerde Fiyat Artışları Devam Ediyor

Önceki dönemlerde Beylerbeyi rakı grubuna ve Efe rakı gruplarına yapılan zamların ardından, bira sektörü de bu artışlardan nasibini alıyor. Dündar'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, Beylerbeyi ve Efe rakı gruplarına yapılan zamlar detaylı olarak paylaşıldı. Özellikle Beylerbeyi Göbek 70'lik rakının fiyatı 995 TL'ye, Beylerbeyi Teragold 70'lik ise 895 TL'ye çıkarılmıştı. Aynı zamanda Efe Gold 70'lik fiyatının 969 TL, Efe göbek 70'lik fiyatının ise 995 TL olduğu belirtildi.