Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Beştepe'de gerçekleştirdiği görüşme, siyasetin gündeminde yankı uyandırdı. İYİ Parti'de rahatsızlığa yol açan bu görüşmeyle ilgili Akşener'in özel kalem müdürü Esma Bekar'dan açıklamalar geldi. Bekar, "Görüşme daveti Sayın Cumhurbaşkanı'ndan geldi. Ne bir görev teklifi ne de bir talep gündeme geldi." dedi.

500.000 TL'yi faize yatıran ne kadar kazanıyor? İşte bankaların güncel mevduat faiz oranları 500.000 TL'yi faize yatıran ne kadar kazanıyor? İşte bankaların güncel mevduat faiz oranları

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, görüşmeye şaşırmadığını belirtti.

"Görüşmenin İçeriğini Açıkla" Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in görüşmesi, İYİ Parti içinde rahatsızlık yarattı. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Akşener'e "Görüşmenin içeriğini açıkla" çağrısı yaptı. Akşener sessizliğini korurken, özel kalem müdürü Esma Bekar, TGRT Haber'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Akşener'e Görev Teklif Edildi mi?

Bekar, "Görüşme daveti Sayın Cumhurbaşkanı'ndan geldi. Ne bir görev teklifi ne de bir talep gündeme geldi." dedi. Ayrıca, Akşener'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşme gündeminin olmadığını bildirdi.

İddialar ve Akşener'e İhraç Söylentisi

Bekar, İYİ Parti içinde dikkat çeken bir iddiayı da gündeme taşıdı: "İYİ Parti Meral Akşener'den korkuyor, Akşener'i partiden ihraç etmeye çalışıyor." dedi.

Dervişoğlu: "Beklemiyordum ama Şaşırmadım"

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, T24'e yaptığı açıklamada, görüşmeden haberdar olma sürecine ve şaşkınlık durumuna değindi. Dervişoğlu, "Beklemiyordum ama şaşırmadım. Elbette içeriğini bilmiyorum. Görüşmeye dair açıklamadan sonra sağ olsunlar bizi bilgilendirdiler. Cumhurbaşkanı, CHP lideri ile de görüşüyor. Son görüşmeden sonra da açıklama yapılmadı. Yani sorunun muhatabı elbette ben değilim. İsteyen istediği ile görüşsün. Ben kurulan senaryolara karşı çıkacağımı ilan ediyorum. Ben bu potada milletin iradesini erittirmeyeceğim." dedi.

Dervişoğlu, kulislerde konuşulan, Akşener'e cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif edileceği iddiasına ise, "Bana teklif edilemeyecek bir şeyin, kurucu başkanımıza da teklif edilemeyeceğini düşünürüm." yanıtını verdi.