Mersin'deki Kazada 10 Kişinin Ölümüne Neden Olan Yolcu Otobüsü Şoförü Tutuklandı Mersin'deki Kazada 10 Kişinin Ölümüne Neden Olan Yolcu Otobüsü Şoförü Tutuklandı

Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde, AK Parti'nin seçim broşürünü dağıtan bir grup, cadde üzerinde geçen bir başka grubun sözlü tacizine maruz kaldı. Bir süre sonra olay yerine geri dönen şahıslar, broşür dağıtan bir AK Partili vatandaşı darp etti. 72 yaşındaki görevli başından yaralandı. Polis, şikayet üzerine olaya karışan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Adliyeye sevk edilen 5 kişi serbest bırakılırken, şüpheli K.S. 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli, ifadesinde, "Bizim Whatsapp grubumuza bir mesaj geldi. Belediye başkan adayı hakkında asılsız haberler ve broşürlerin dağıtıldığı bilgisi verildi. Sokaklara dağılarak broşürleri toplamaya başladık. Elindeki broşürlerin yasaklı olduğunu söyledim ve almaya çalıştım. Müşteki yere düşünce kafasını yere vurdu. Biz kesinlikle müşteki ya da başka kimseyi darp etmedik. Suçsuzum" dedi.