Van İl Seçim Kurulu, seçimi kazanan DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'ın seçilme yeterliliği olmadığına karar verdi ve mazbatayı en çok oy alan ikinci sıradaki AK Partili aday Abdullah Arvas'a verdi. Konuyla ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Demokratik tepkiyi göstermek herkesin hakkıdır. Bunun şiddete çevrilmesinin demokrasiyle bir bağı yoktur. İtirazlarını yapabilirler, YSK da bu itirazı inceler." ifadelerini kullandı.

Çelik, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Bütün bu süreçte çok emek verenler var, herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz.

Başta MHP'deki teşkilat mensupları olmak üzere diğer teşkilatlardaki mensuplarımıza da teşekkür ediyoruz.

Demokrasimizin vazgeçilmezi seçimler neticesinde, seçilen kim olursa olsun herkesi tebrik ediyorum. Görevlerinde başarılar diliyorum.

Milletimiz kendisini sandık yoluyla temsil etti. Türkiye'yi yöneten unsur demokrasidir. Demokrasimiz bir kere daha güç kazanmıştır. Vatandaşlarımızın sandık yoluyla verdiği mesajları bu şekilde gerçekleştirmeleri Türkiye Yüzyıl'ının en büyük gücüdür.

31 Mart seçimlerinin partimize verdiği mesajları ele alacağız. Şimdiye kadar gösterilen bütün teveccühlere şükranlarımızı arz ediyoruz.

İslam Memiş'ten altın için 'Risk' açıklaması: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak İslam Memiş'ten altın için 'Risk' açıklaması: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Arzu etmediğimiz sonuçların olduğu yerler var, buralarla ilgili olarak da milletimizin değerlendirmesini bütün boyutlarıyla derinlemesine ele alacağız.

Bütün süreç boyunca sadece milletin sesini dinleyen bir siyasi anlayışa sahibiz. Tüm bunları değerlendirmek için buradaydık, ilk sonuçlar gelmeye başladığı andan itibaren seçmenin tercihini değerlendirdik.

Siyasi partileri var eden millettir. AK Parti millet tarafından kurulmuştur. Partinin sahibi millettir. Milletin verdiği her mesaj bizim politikamızdır. Seçim sonuçları bütün illerde ve ilçelerde, en ufak birimlerde sandık bazlı ele alınarak tek tek incelenecektir.

Yeni anayasa gelecek nesillere borcumuzdur. Bununla ilgili çalışacağız.

Erken Seçim Olacak Mı?

Türkiye'nin önünde 4 yıldan önce bir seçim gündemi yok.

AK Parti'den 'Van' Açıklaması

Demokratik tepkiyi göstermek herkesin hakkıdır. Bunun şiddete çevrilmesinin demokrasiyle bir bağı yoktur. İtirazlarını yapabilirler, YSK da bu itirazı inceler.