Kızılcahamam'da düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda belediye başkanları genel merkez yönetimi ve kabine üyelerine tarım arazilerinin hobi bahçesi şeklinde kullanılmak amacıyla yok edilmesinden dolayı şikayetlerini dile getirdi.

"TARIM ARAZİLERİNE DOKUNULSUN İSTEMİYORUZ"

Başkanlar "Tarım arazilerine dokunulsun istemiyoruz. Bununla ilgili hemen bir çalışma yapılması ve bir standarda oturtulması gerekiyor. İmar konusunda tarım arazilerinin dokunulmazlığı ön plana çıkarılmalı. Bunların denetimi konusunda somut adımlar atılmalı" ifadelerini kullandılar.

Bakan Şimşek'ten Moody's Kredi Notu Açıklaması Bakan Şimşek'ten Moody's Kredi Notu Açıklaması

"BİZİM ÖZEL DURUMUMUZ VAR"

Ayrıca, bazı doğu kentlerinde ilçe belediye başkanı olarak görevli olanlar, bölgeye termal yatırımlar uygulanması konusunda isteklerini ilettiler. Birçok belediye başkanı ise asfalt anlamında gerekli görüşlerini belirtti. Deprem şehirlerinin belediye başkanları da "Bizim özel durumumuz var. Depremden dolayı nüfus azaldı. Buna paralel gelir azaldı ve deprem sebebiyle giderler arttı. Desteklerin artırılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

AK Parti önümüzdeki günlerde yeni çalışmalar yürüterek, yerel yönetimlerdeki marka olma özelliğini kuvvetlendirmek  için yeni çalışmalara imza atmayı düşünüyor.

"DAİMA HALKLA BİRLİKTE HALKIN İÇİNDE OLUN"

Kızılcahamam kampında, 31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybının nedenlerinden birisi olarak gösterilen "kibir" konusunun da üzerinde duruldu. Paylaşılan bilgilere göre genel merkez yönetimi "Kibri bir tarafa bırakın. Tevazu, gayret ve samimiyeti elden bırakmayın. Aşırı lüksten, aşırı gösterişten ve şatafatlı hayattan kaçının. Vatandaş ile aranıza duvar örmeyin. Vatandaşın hoşlanmayacağı bir hayat tarzı benimsemeyin. Partimizin kuruluş amacını ve halka hizmet mottosunu unutmayın. Daima halkla birlikte halkın içinde olun" önerilerini sundu.