Aile ve Gençlik Fonu'nun yapısını ve uygulanmasını düzenleyen yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Türkiye'nin yeraltı kaynaklarından elde edilen gelirlerle desteklenen bu fon, aile kurmak isteyen ve projelerini hayata geçirmek isteyen gençlere destek olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik, Aile ve Gençlik Fonu'nun yapısını, kapsamını ve çalışma esaslarını belirliyor.

Fona petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarından elde edilen gelirin yüzde 20'si Hazine ve Maliye Bakanlığı'na aktarılacak. Bu kaynaklarla desteklenen fon, gençlerin girişimcilik projelerini teşvik edecek ve aile kurmak isteyen gençlere faizsiz kredi imkanı sunacak.

Ataması Yapılan Öğretmen Felç Geçirdi! Mesleğini Geri Kazanmak İçin Mücadele Ediyor Ataması Yapılan Öğretmen Felç Geçirdi! Mesleğini Geri Kazanmak İçin Mücadele Ediyor

Fonun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye, Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılarından oluşacak.

Yönetmelik için tıklayınız...