Türkiye'de milyonlarca ihtiyaç sahibi aileye destek olmak amacıyla hayata geçirilen Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların hesaplarına yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, toplamda 4 milyar TL'lik ödeme ile ihtiyaç sahibi ailelerin bayram öncesinde maddi olarak rahatlamasını sağladı.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, yapılan destekleri değerlendirirken, programın kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla sürdürüldüğünü vurguladı. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin refahını vatandaşlarla paylaşma çabasının devam ettiğini belirten Bakan Göktaş, özellikle Kurban Bayramı dolayısıyla ödemelerin öne çekildiğini ifade etti.

Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osman Gazi... Ek vergi geliyor Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osman Gazi... Ek vergi geliyor

Bugüne kadar 84,3 milyar TL'lik destek sağlanan program kapsamında, her ay düzenli olarak hanelere yardım yapıldığı biliniyor. Bakan Göktaş, yapılan ödemelerle birlikte programın etkinliğinin artırıldığını ve gelişen hayat koşullarına göre sosyal yardım programlarının adapte edildiğini belirtti.