Beyaz Tv yorumcusu Ahmet Çakar, Trabzonspor-Beşiktaş maçında kural hatası yapıldığını açıkladı. Çakar, hakem Zorbay Küçük'ün, geri pas sonrası kullanılan endirekt serbest vuruşu yanlış yerden kullandırdığını söyledi.

AHMET ÇAKAR'DAN MAÇ SONU OLAY İDDİA

Ahmet Çakar, "Türkiye'nin en büyük maçında hakem net bir kural hatası yaptı. Rakip kale sahası içinde bir çift vuruş olursa (Kaleci Uğurcan'a geri pas) bu vuruş kural gereği ön çizgi üzerinden yapılır. Zorbay yan çizgi üzerinden yaptırarak açık bir kural hatası yapmıştır." dedi.

Çakar, MHK'ye seslenerek "Vasıfsız adamlar. 13 hakemi yediniz, kalanlar kural hatası yaparak maçların içine ediyor." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Luan Peres, İstanbul'a geldi Fenerbahçe'nin yeni transferi Luan Peres, İstanbul'a geldi


Kuralla ilgili de paylaşım yapan Ahmet Çakar, "MHK, çok bilmişler. Bakın FIFA talimatı. Federasyonun da sitesinde duruyor. Bağlayıcı bir kural. Tıpkı penaltının, penaltı noktası üzerinden atılması zorunluluğu gibi..." diyerek aşağıdaki görseli paylaştı.


AHMET ÇAKAR: "HAKEM DEĞİL, KURAL HATASI"

Canlı yayında pozisyonu değerlendiren eski hakem Ahmet Çakar, "Bu hakem hatası değildir, kural hatasıdır. Normal bir ülkede bu hakeme 1 yıl ceza verilir. Ahmet Nur Çebi yapılan hakem operasyonunu desteklediği için bu kural hatasına itiraz etmez. " açıklamasını yaptı.