Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) A Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop'un, "Benim Türk futboluna, Türk futbolunun bana ihtiyacı olduğu kadar ihtiyacım yok" şeklindeki açıklamaları büyük yankı uyandırmıştı. Bu sözlere tepki gösteren eski hakem Ahmet Çakar, Beyaz Futbol programında Altıntop'un maaşını açıkladı.

Çakar, Beyaz Futbol programında yaptığı konuşmada, "Hamit Altıntop TFF'den 250 bin TL maaş alıyor demek ki senin de Türk futboluna ihtiyacın varmış. Şövalye gibi konuşmanın manası yok. Sen otur işine bak." ifadelerini kullandı.

Mersin'deki Kazada 10 Kişinin Ölümüne Neden Olan Yolcu Otobüsü Şoförü Tutuklandı Mersin'deki Kazada 10 Kişinin Ölümüne Neden Olan Yolcu Otobüsü Şoförü Tutuklandı

Hamit Altıntop'un, Beşiktaş futbolcusu Semih Kılıçsoy’un A Milli Takım’dan Ümit Milli Takıma gönderilmesine yönelik açıklamaları sonrasında gündeme gelen bu tartışma, Türk futbol camiasında geniş yankı bulmuştu. Altıntop'un, "Kişi işi kendinden bilir muhabbeti var ya. Ben o konuda mütevazi olmayacağım. Benim Türk futboluna, Türk futbolunun bana ihtiyacı olduğu kadar ihtiyacım yok." şeklindeki sözleri, farklı yorumlara neden olmuştu.