İYİ Parti'den istifa eden ve ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Meral Akşener'e komşuluk çağrısı yapmasıyla ilgili olarak Yavuz Ağıralioğlu, tv100 kanalına açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu, "İYİ Parti ya da muhalefet eğer mutsuz seçmenin önüne yeni alternatif koymazsa seçmen iktidara yönelir" dedi.

AFAD'dan İstanbul depremi açıklaması AFAD'dan İstanbul depremi açıklaması

Yavuz Ağıralioğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Meral Akşener'e komşuluk çağrısına dair görüşlerini aktarırken, "İktidar olacak muhalefet partileri iktidardan umduğunu bulamayan seçmenin umudunun adresi olmalıdır. Hedeflerini tutturamamış seçmenine ve milletine vadettiği zenginlik, özgürlük ve adaleti gerçekleştirememiş iktidar rakibiniz ise iktidarın memnun edemediği seçmenin güvenini kazanmak gerekir. Yani parti ile değil seçmen ile ittifak yapabilmeyi başarmak muhalefetin vazifesidir." şeklinde konuştu.

Ağıralioğlu, seçmenin beklentilerine vurgu yaparak, "Seçmen iddia sever, irade sever, meydan okuma sever, yapabilme kabiliyeti sever, yönetebilme mahareti sever, kurallı ve erdemli mücadele sever, ahlaki üstünlük sever, şüphe duyulacak bir siyasi birliktelik gördüğünde seçmen meçhul bir akıldansa malum deliliği seçer. İYİ Parti ya da muhalefet eğer mutsuz seçmenin önüne yeni alternatif koymazsa seçmen iktidara yönelir." ifadelerini kullandı.