Bakan Koca'dan Yan Dal Uzmanı Hekimlerle İlgili Açıklama Bakan Koca'dan Yan Dal Uzmanı Hekimlerle İlgili Açıklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Adalet Sarayı'nda gerçekleşen terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Saldırı sırasında İstanbul Adalet Sarayı'nın D kapısından giriş yapmaya çalışan teröristlerin polis kontrolünde tespit edilerek çatışmaya girdiğini belirten Bakan Tunç, iki teröristin etkisiz hale getirildiğini ve olayda 4 vatandaşın yaralandığını, maalesef bir vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Tunç, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi ve hayatını kaybeden vatandaşa Allah'tan rahmet diledi.

Polisin kahramanlığı sayesinde terör saldırısının büyük bir faciaya dönüşmeden önlendiğini vurgulayan Bakan Tunç, polislerin kararlı ve dikkatli müdahalesiyle saldırganların etkisiz hale getirildiğini ifade etti. Ayrıca daha önce de Çağlayan'da bir terör girişimi yaşandığını hatırlatan Bakan Tunç, bugünkü saldırının da benzer bir hain emeli taşıdığını belirtti.

Adalet Bakanı Tunç, saldırıyla ilgili yapılan çalışmalara dair detayları paylaşırken, 34 kişinin gözaltına alındığını ve adli soruşturmanın 5 cumhuriyet savcısı ve bir başsavcıvekili koordinasyonunda sürdüğünü açıkladı. Teröristlerin kimlikleri ve ilişkilerine dair detayların soruşturma kapsamında ortaya çıkacağını belirten Bakan Tunç, polislerin başarılı mücadelesini övdü ve terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.