Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünde değişime gidildi. Adana'da yeni İl Milli Eğitim Müdürü, mecvut Van İl Milli Eğitim Müdürü olan Hasan Tekve oldu.

31142812_IMG_9258

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "ortak sınavlar" hakkında sıkça sorulan sorulara cevap verildi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "ortak sınavlar" hakkında sıkça sorulan sorulara cevap verildi

Hasan Tekve kimdir?

Hasan Tekve 1970 Yılında Antalya´da doğdu. İlköğretimi Cumhuriyet İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda tamamladı. Antalya Lisesinde orta öğrenimini tamamlayarak Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra öğretmenlik, lisede idarecilik, Öğretmen Evinde Müdür Yardımcılığı ve Kurucu Öğretmenevi Müdürü görevlerinde bulunan Hasan Tekve; Okulu Müdürü iken 2012 yılında Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve İl Müdür Vekili görevinin ardından 24 Ocak 2017 tarihinde Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. 29 Ocak 2018 tarihinde ise Van İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamıştı.