Meral Akşener : 26 Ocak'ta Aday Konuşmaya Başlayacağız! Meral Akşener : 26 Ocak'ta Aday Konuşmaya Başlayacağız!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 25 Mart'ta müjdeyi vermişti. Berkir Bozdağ, 18 bin 305 personelin alınacağını duyurmuştu. Personel Genel Müdürlüğüne 9 bin 229. Ceza ve Tevkifevlerine 8 bin 376, İcra Dairelerine 700 personel alacaklarını aktarmıştı. Peki personel alımı için tarih ne zaman? Başvurular ne zaman başlıyor? Alımlarda sözlü sınav olacak mı? KPSS'den hangi puan türünde alım olacak?

pandemi-doneminin-gorunmeyen-kahramanlari-infaz-ve-koruma-memurlari-ve-talepleri_00597

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın müjdelediği personel alımı ile ilgili gelmiş bir duyuru yok. Alımların yakın zamanda ön başvuruya çıkması bekleniliyor.

Bekir Bozdağ, personel alım müjdesini nasıl vermişti?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, son dakika personel alımı açıklamasında bulunmuştu. Bakan Bozdağ, Adalet Bakanlığının 18 bin 200 personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılacak personel alımı yakın zamanda olacağı bildiriliyor. Bozdağ: "Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz. Yakında bunların mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartları Bakanlığımız tarafından ilan edilecektir."

Toplamda 18 bin 305 personel alımı yapacağız

Bakan Bozdağ, Adalet Bakanlığında personel alımını bekleyenlere müjdede bulundu. Bozdağ: "Adalet Bakanlığı olarak yakında personel alım ilanı açacağız. Toplamda 18 bin 305 personel alımı yapacağız" dedi.