Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bugün yapılan AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tunç, milletvekillerinin değerlendirmeleri tamamladıktan sonra 9. Yargı Paketi'nin teklife dönüşeceğini belirtti.

Bakan Tunç, paketin etkin ve hızlı bir yargı sistemi için önemli düzenlemeler içerdiğini vurgulayarak, "Adalet Bakanlığı olarak taslak üzerinde çalışmıştık. Milletvekillerimizin değerlendirmeleri tamamlandıktan sonra teklife dönüşecektir" dedi.

Ayrıca "etki ajanlığı" tartışmalarına ilişkin soruya da yanıt veren Tunç, bu konuda kamuoyunda yanlış algı oluşturulduğunu ifade etti. Türkiye aleyhine suç işleyenlerin casusluktan da cezalandırılmasını öngören düzenlemenin, genel bir hüküm olduğunu ve yanlış yorumlandığını belirtti. Bakan Tunç, bu tür düzenlemelerin milletvekillerinin değerlendirmesine açık olduğunu ve son kararın onların takdirinde olduğunu dile getirdi.

DSİ Güncel Alım Başlattı! 1274 Yeni DSİ Personeli Alınacak DSİ Güncel Alım Başlattı! 1274 Yeni DSİ Personeli Alınacak

Son olarak Sinan Ateş cinayeti davasına ilişkin soruya cevap veren Tunç, yargının bağımsızlığına vurgu yaparak, sürecin yargıda devam ettiğini ve tarafsız kararın beklenmesi gerektiğini ifade etti.