Eskişehir'de yaşanan olayda, 9 yıldır eşinden gördüğü şiddetin izlerini taşıyan bir kadının dramı gün yüzüne çıktı. İki çocuk annesi Şükran Ç., uzun yıllar boyunca evlilik birliği içinde yaşadığı şiddet ve cinsel saldırıya maruz kaldığını açıklayarak eşinden şikayetçi oldu. Bu çığlığı, Eskişehir'deki bir alışveriş merkezinde duyurdu. Vücudunda darp izleri ve morluklar bulunan Şükran Ç., acı dolu hikayesini polis ve sağlık ekiplerine anlattı.

Meteoroloji açıkladı! Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı! Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak?

Eşinin 9 yıldır kendisine eziyet ettiğini ve cinsel saldırıda bulunduğunu iddia eden Şükran Ç., bu kez sessiz kalmadı. Eşinden kaçarak bir mağazaya sığındıktan sonra yardım isteyen Şükran Ç., polis ve sağlık ekiplerinin müdahalesiyle olayın boyutu ortaya çıktı.

Aw212000 01 Gtw1

Şiddete uğrayan kadının yardım çağrısı sonrasında harekete geçen emniyet ekipleri, fail olduğu iddia edilen eşi Nevzat Ç.'yi yakaladı. İfadeleri alınan Nevzat Ç., suçlamaları kabul etmese de tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın detaylarını içeren bir açıklama yaparak soruşturmanın başladığını duyurdu. Kadının tıbbi raporunda tespit edilen yaraların, tek başına kendisine zarar veremeyeceğini, bunun başka bir kişi tarafından yapıldığını gösterdiği belirtildi. Bu bağlamda Nevzat Ç.'nin tutuklandığı ve soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

Aw212000 03 Si7B

Şükran Ç. ve çocukları, güvenlikleri için sığınma evine yerleştirilirken, toplumsal hassasiyeti artırmak ve benzer vakaların önüne geçmek adına adli makamların ve ilgili kurumların gerekli adımları atmaya devam ettiği belirtildi.