İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesbı üzerinden, Van, Gaziantep ve Kırklareli merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak "Mahzen-12" operasyonlarının gerçekleştirildiğini açıkladı.

3 farklı organize suç örgütünün çökertildiği operasyonlarda, liderlerinin de içerisinde yer aldığı organize suç örgütü üyesi 22 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar kapsamında çok miktarda dijital materyale, suçtan elde edildiği tespit edilen çok miktarda altın, döviz ve Türk lirasına ele geçirildi. 

Bakan Yerlikaya sosyal medya paylaşımında şu ifadelere de yer verdi:

Belediye Başkanı, Makam Odasında Erdoğan'ın Fotoğrafını İndirmişti! Kendisine Erdoğan Fotoğraflı Protesto Yapıldı Belediye Başkanı, Makam Odasında Erdoğan'ın Fotoğrafını İndirmişti! Kendisine Erdoğan Fotoğraflı Protesto Yapıldı

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Cumhuriyet başsavcılıklarımızı ve operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." ifadelerine yer verdi.