İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından duyurulan bilgilere göre, DEAŞ terör örgütüne yönelik 33 ilde gerçekleştirilen "Kahramanlar-49" operasyonlarında 147 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlükleri tarafından operasyonlar düzenlendi.

Elektrikli araç furyası bitiyor mu? Bir marka daha 2030'da Sadece Elektrikli Otomobil Satma" planını iptal etti Elektrikli araç furyası bitiyor mu? Bir marka daha 2030'da Sadece Elektrikli Otomobil Satma" planını iptal etti

Operasyonlar, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Elazığ, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa ve Yalova illerinde gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlere göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz." dedi. Ayrıca operasyonlara katılan polisleri tebrik ederek, "Allah ayaklarına taş değdirmesin." ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, devamında, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz, son terörist etkisiz hale getirilince kadar kararlılıkla devam edecek." dedi.