Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, bayram tatili süresince hız kontrollerinin radar ile geceleri de devam ettiğini, 24 saat esasına göre denetimlerin sürdüğünün altını çizdi.

375 Bin 311 Araç Denetlendi

Bayram tatilinin üçüncü günü 17 Haziran Pazartesi 24 saatlik sürede 824 trafik kazası meydana geldiğine dikkat çeken Yerlikaya, bu kazalarda 6 kişinin hayatını kaybettiği, ️1327 kişinin yaralandığını duyurdu.

Güvenlik güçlerinin, ️375 bin 311 aracı denetlediğini belirten Yerlikaya, ️23 bin 857 araca hız ve radar işlemi,️ 26 bin 786 araca diğer işlemlerin yapıldığını da aktardı.

"Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil"
Vatandaşlardan trafik kurallarına uymalarını talep eden Yerlikaya, şu cümleleri paylaştı:

Antalya'da Su Fiyatlarına Yüzde 446 Zam Şoku Antalya'da Su Fiyatlarına Yüzde 446 Zam Şoku

"Bayram tatilinin ilk 3 gününde (cumartesi, pazar ve pazartesi) maalesef 22 kişi hayatını kaybetti, 4 bin 43 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması, onlara sarılması. ️Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim, trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil" ifadelerine yer verdi.