11 Mart Pazartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılında Ramazan ayı 11 Mart Pazartesi günü başlayacak ve 9 Nisan Salı günü sona erecek. Bu süreçte, 30 gün boyunca oruç ibadeti yerine getirilecek.

Ramazan ayının son orucu ise 9 Nisan Salı günü tutulacak. Ardından, 10 Nisan Çarşamba günü Ramazan Bayramı'nın ilk günü kutlanacak. Bayram, 12 Nisan Cuma günü sona erecek.

Yedikleri Yemekten Sonra Rahatsızlanan Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı Yedikleri Yemekten Sonra Rahatsızlanan Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı

Ramazan Bayramı arifesi 9 Nisan Salı gününe denk gelecek. Bu durumda, 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün izin alındığında, bayram tatili toplamda 9 güne uzayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2024 Ramazan Takvimi'ne göre, bu yıl Ramazan Bayramı 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak ve 12 Nisan Cuma günü sona erecek. Bu mübarek günlerde ibadetlerin ve duaların yoğunlaşması bekleniyor.