Tüm ülkeyi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından geride bıraktığımız aylarda eğitim öğretime bir süre ara verilmişti. Diğer illerde 20 Şubat’ta okullar açılırken,deprem bölgesindeki okullarda bu süre 1 Mart’a kadar uzatılmıştı. 

Okulların açılmasıyla birlikte milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren üniversite sınavları TYT,AYT ve YDS ‘nin başvurularının ne zaman yapılacağı gündemdeki yerini aldı. 2023 yılı YKS başvuru tarihi ve sınavların hangi tarihte yapılacağı merakla bekleniyor. 

iPhone mi? Android telefon mu? Farklı açılardan değerlendirme ve sonuç... iPhone mi? Android telefon mu? Farklı açılardan değerlendirme ve sonuç...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaşanan deprem felaketi nedeniyle 12.sınıf konularının sınava dahil edilmeyeceğini açıklamasının ardından  YKS sınavı başvuru ve sınav tarihini öğrenmeye yönelik araştırmalar hız kazandı. 

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; güncel gelişmelere göre yenilenmiş sınav klavuzu ve sınav takvimini içeren bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır. 
ÖSYM tarafından sınavla ilgili şu anda herhangi bir takvim yayınlanmış değil. 
Sınava girecek öğrenci ve ailelerinin ara ara kurum sayfasından paylaşılan bilgileri takip etmeleri gerektiği bildirildi.