Listeye göre, elektrikli araç üretiminde öncü olan ve teknolojik yenilikleriyle dikkat çeken markalar, satış rakamlarında belirgin bir artış yakaladı.

2023'ün Satış Liderleri

Otomobil sektörünün devleri arasında yer alan Toyota, 2023 yılında 9.483.173 adet satışla zirvede yer alıyor. Volkswagen 5.276.200 adet ile ikinci sırada, Ford ise 4.246.000 adetle üçüncü sırada kendine yer buluyor. Bu üç devi sırasıyla Hyundai, Honda, Nissan ve Kia takip ediyor. Özellikle elektrikli araç segmentinde hızla yükselen BYD, 2.885.066 adet satışla listeye giriş yaparak Mercedes'i ilk onun dışına itti.

Elektrikli Araç Pazarında Dikkat Çekici Yükseliş

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın, geleneksel otomobil markaları Renault ve Fiat'ı geride bırakarak listeye 15. sıradan giriş yapması, elektrikli araçlara olan ilginin arttığının bir göstergesi. 

İsrail 'saldırıya hazırız' dedi, İran yanıt verdi: Saniyeler içinde yanıt veririz İsrail 'saldırıya hazırız' dedi, İran yanıt verdi: Saniyeler içinde yanıt veririz

Lüks Segment

Ferrari, Aston-Martin ve Lamborghini gibi lüks otomobil üreticileri, sınırlı sayıda ürettikleri yüksek fiyatlı modelleriyle 100'lü sıralarda yer alıyor.