Gaziosmanpaşa'da kimyasal madde depolama alanında bulunan çamaşır suyu yapımında da kullanılan 'sodyum hipoklorit' tankındaki sızıntıdan çok sayıda kişi etkilenerek hastaneye başvurdu. Sızıntı nedeniyle 2 köpek öldü, depo çevresindeki bitkilerin sarardığı belirtildi.
06.04.2022 - 13:41 | Son Güncellenme: 06.04.2022 - 13:41| Alper KORKMAZ-Feridun AÇIKGÖZ /İSTANBUL, (DHA)
2 köpek öldü, bitkiler sarardı! İstanbul'da kimyasal sızıntı
Olay, Karayolları Mahallesi'nde saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Kadir Akdoğan Caddesi'nde bulunan ve kimyasal maddelerin depolandığı alanda sızıntı meydana geldi. Firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre, çamaşır suyu yapımında da kullanılan 'sodyum hipoklorit' kimyasalının bulunduğu tankta sızıntı oldu. Sodyum hipoklorit, başka bir depoda bulunan hidroklorik asitle karıştı.


İki kimyasal tepkimeye girince ortaya çıkan gazdan dolayı çok sayıda kişi etkilendi.

Sızıntı nedeniyle ortaya çıkan gaz ve kokudan depo alanında bekçilik yapan Ayhan Bayer, yandaki fabrikanın bekçisi Deniz Zeynettinoğlu ve çevrede bulunan 4 kişi zehirlendi. Zehirlenen Bayer yan fabrikanın bekçisinden yardım isteyince olay yerine itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Gaz maskeleri takan itfaiye ekipleri Deniz Zeynettinoğlu'nu çıktığı 4 kattan kurtararak, sağlık ekiplerine teslim etti. Zehirlenenler ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Enflasyon yeni yıla rekorla başladı!2022 enflasyon tablosu ve 2023 enflasyon tahmini… Enflasyon yeni yıla rekorla başladı!2022 enflasyon tablosu ve 2023 enflasyon tahmini…

2 köpek öldü, bitkiler sarardı İstanbulda kimyasal sızıntı
2 KÖPEK ÖLDÜ, BİTKİLER SARARDI

Ortaya çıkan gaz ve koku nedeniyle depo alanının yanında bulunan 2 köpeğin öldüğü belirtildi. Sızıntının olduğu alana yakın noktalarda bulunan otlar sarardı. Fabrikadan yayılan koku, yakın mahallelerden de hissedildi. Oğlu ve eşiyle birlikte hastaneye başvurduklarını söyleyen Ali Genç, " Saat 3 buçuktu bir koku geliyordu. Dışarı bakayım dedim aşağı indim baktım daha da kötü. Uzaklaştım baktım aynı koku yine var. Sonra oğlum uyandı annesiyle birlikte apar topar hastaneye gittik. Hastane de serum taktılar. Çamaşır suyu dediler. Hayvanlar çok kötü durumdaydı ağızlarından köpükler geliyordu. Bu otlarda yemyeşildi sarardı. Hala bir koku var" diye konuştu.